Wrastające paznokcie – aplikacja klamer korygujących

20090429_095208W naszym społeczeństwie problemy z wrastającymi  paznokciami  pojawiają się nadzwyczaj często. Z dolegliwością tą boryka się wiele osób, które czasami nie wiedzą gdzie się udać bądź też wstydzą się pokazać swoje stopy. Problem wrastającego paznokcia  spowodowany jest przez sprzyjające warunki anatomiczne oraz nieprawidłowe obcinanie paznokci, ich za  krótkie przycinanie, obcinanie „na okrągło”, a zwłaszcza głębokie, okrągłe „podcinanie”- aby zapobiec temu problemowi należy obcinać je prosto, nadając im prosty kształt, a ostre brzegi aby nie „haczyły” delikatnie wygładzić pilnikiem.

Do tej pory bardzo powszechnym sposobem leczenia było zrywanie paznokcia przez chirurga. Jednakże  samo zerwanie paznokcia nie jest lekarstwem a jedynie krótkotrwałą ulgą dla osoby, która boryka się z tym problemem gdyż nowy paznokieć wyrasta w tym samym miejscu co stary i problem pojawia się ponownie.

Na szczęście z pomocą przychodzi nam współczesna medycyna, która obecnie w zdecydowanej większości przypadków wrastającego paznokcia radzi sobie bez skalpela w o wiele mniej radykalny sposób. Nowe techniki polegają na zakładaniu różnego rodzaju klamr, których działanie polega na długotrwałym odginaniu paznokcia ku górze (klamra zakładana jest na okres kilku miesięcy). W ten sposób paznokieć odzyskuje właściwy kształt i kierunek wzrostu.

Założenie klamry korygującej od razu przynosi ulgę i ból ustaje. Klamry nie sprawiają iż odczuwamy dyskomfort podczas chodzenia, nie ograniczają sprawności ruchowej (nie trzeba rezygnować np. z ulubionego sportu), nie wymagają zwolnienia lekarskiego z pracy. Zakładane są tylko profilaktycznie w przypadku lekkiego wrastania, natomiast w cięższych przypadkach zapobiegają bolesnym operacjom.

 

Facebook

Instagram

error: Content is protected !!